Decydując się na trawnik z rolki, zdecydowanie można będzie otrzymać wiele korzyści. Bezpośrednio wynikają one między inni ze specyfiki takiego rozwiązania. Dlaczego warto brać pod uwagę tego typu trawnik? Fachowcy informują.

Trawnik z rolki – szybkość wzrostu

Trawnik z rolki jest elementem, który przede wszystkim został sztucznie wyhodowany przez producenta. Zazwyczaj są to odpowiednio przystosowane do tego zakłady, które przypominają szklarnie. Dzięki temu można uzyskać najwyższą jakość trawę.

Producent trawników w rolkach dba o to, aby zaraz po zamontowaniu tego typu rośliny wyróżniały się szybkością wzrostu. Ma na to wpływ między innymi skuteczne przygotowywanie odpowiedniej mieszanki nawozów. To właśnie dlatego trawa ma tak piękny wygląd.

Trawnik z rolki – łatwość montażu

Trawa producent to także roślina, która w rolce jest bardzo łatwa w zamontowaniu. Wymaga ona jedynie odpowiedniego przygotowania podłoża. Zazwyczaj polega to na spulchnieniu gleby za pomocą specjalnego wałka z nakłuciami. Dzięki temu korzenie mogą szybko się rozwinąć.

Rolkę wystarczy jedynie odpakować oraz rozłożyć na wybranym terenie i już po chwili można będzie cieszyć się gotowym trawnikiem, który świetnie się prezentuje. Zdecydowanie jest to łatwiejszy sposób niż sianie trawnika z nasion.

Trawnik z rolki – szybkie zakrywanie niedoskonałości

Trawniki rolowane w Podlaskim to również możliwość szybkiego zazielenienie terenu. Ma na to wpływ przede wszystkim specyfika tego typu konstrukcji. W ten sposób można dowolnie formować kształt rolki oraz dzięki temu zakrywać niedoskonałości trawnika.

Takie niedoskonałości mogą być efekty między innymi złego dbania o trawnik. Wówczas można zaobserwować na przykład żółknięcie trawy lub jej wypalenie. Trawniki, które pochodzą z rolki, są na to odporne oraz zostały świetnie przygotowane nawet do trudnych warunków.

Warto inwestować w trawnik z rolki, ponieważ szybko rośnie oraz jest bardzo łatwym montażu.