Suplementy diety cieszą się stale rosnącą popularnością. Nic w tym dziwnego – mają szereg zastosowań. Wspierają nas w walce z wirusami i bakteriami, wzmacniają naszą odporność i pomagają utrzymać zgrabną sylwetkę. Pamiętajmy jednak, żeby zawsze sięgać po suplementy najwyższej klasy, które produkowane są zgodnie z wszelkimi obowiązującymi normami. Jakie wygląda ich produkcja? Podpowiadamy.

Produkcja suplementów a normy prawne

Przy produkcji suplementów istotne są normy zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie składu oraz oznakowania suplementów diety. Dokument przedstawia między innymi spis składników mineralnych i witamin, które mogą być używane przy produkcji suplementów oraz zasady, według których powinny być oznakowane.

Spełnione muszą być również normy związane z informacjami dotyczącymi produktów – z prawidłowym wskazaniem ich właściwości oraz dawkowaniem. Muszą się znaleźć także wskazówki dotyczące ich przechowywania oraz podkreślenie, że suplement nie jest substytutem prawidłowej diety. Więcej informacji można znaleźć pod frazą ,,suplementy diety produkcja”.

Produkcja suplementów – jak przebiega w praktyce?

Proces wytwarzania suplementów diety polega na opracowaniu technologii oraz składu produkcji, a następnie na wytwarzaniu produktu, pakowaniu i etykietowaniu. Najczęstsze formy wytwarzania to kapsułka twarda, kapsułka twarda wegetariańska, tabletka, proszek, granulat, zawiesina, krople, syrop i kapsułka miękka. Natomiast najpowszechniejsze rodzaje opakowań to blistry, kartoniki, butelki i słoiki.

Produkcja kontraktowa to odpowiedzialne zajęcie, które należy zlecić zaufanej firmie, dbającej o przestrzeganie wszystkich, restrykcyjnych norm. Tylko wówczas możemy mieć pewność, że suplementy będą najwyższej klasy i spełnią oczekiwania konsumentów. Dobre, renomowane firmy, zajmujące się produkcją suplementów diety, dbają, o najwyższą jakość procesu produkcyjnego i przestrzegają wszystkich norm. Zarówno w przypadku ludzi, jak i naszych czworonożnych przyjaciół, suplementy diety dla zwierząt produkowane są z równie ścisłą procedurą.