Peruki pozwalają uzupełnić braki w owłosieniu i cieszyć się upragnioną, bujną fryzurą. Rynek perukarski jest bardzo rozbudowany i na pewno każdy znajdzie propozycję idealną dla siebie. Warto jednak wcześniej przemyśleć przeznaczenie peruki, jaką zamierza się kupić oraz to, jaki rozmiar będzie właściwy. Jak dobrać idealną wielkość peruki?

Jak zmierzyć swój obwód głowy w celu doboru peruki?

Odpowiedni sposób mierzenia obwodu głowy ma ogromne znaczenie w doborze produktu. Dzięki temu peruki będą leżeć idealnie, nie przesuną się i nie spadną w trakcie gwałtownych ruchów. Najłatwiej jest zmierzyć obwód głowy korzystając z centymetra krawieckiego, który wyróżnia się elastycznością i łatwo dopasuje się do kształtu głowy. Dzięki temu bez problemu odczyta się wynik. Centymetr należy owinąć wokół głowy, ale warto pamiętać o tym, aby miejsce dokonywanego pomiaru nie było za nisko i za wysoko. Musi znajdować się nad linią uszu. W miejscu, gdzie taśmy połączą się, należy przytrzymać palcem i zdjąć miarkę z głowy, odczytując wynik. Centymetr nie może być mocno zaciśnięty na głowie ani wisieć zbyt luźno.

O czym pamiętać dobierając rozmiar peruki?

Właściwie dobrany rozmiar peruki jest bardzo ważny, ponieważ to od doboru czepka zależy komfort użytkowania produktu. Źle dopasowana peruka nie zapewni ciasnego, wygodnego dopasowania i może powodować dyskomfort. Zbyt ciasny produkt będzie powodował ból. Pomiary wielkości głowy można porównać ze swoimi wynikami, biorąc pod uwagę zakres dostępnych rozmiarów peruki. Wśród nich wyróżnia się m.in. średni rozmiar peruki (od 54 cm do 57 cm), mały rozmiar czepka (od 51 cm do 54 cm) oraz duży rozmiar czepka (większy od 57 cm). W razie jakichkolwiek pytań czy problemów przy doborze peruki, klinika włosów Sukcesja służy kompleksowym wsparciem.

Gdzie kupić perukę?

Peruka powinna być wykonana z troską o każdy detal i składać się z wysokiej jakości naturalnych włosów. Właśnie dlatego warto wybierać renomowane kliniki włosów, które tworzą nawet najbardziej skomplikowane modele na mikroskórze z lekką bazą pod indywidualny wymiar głowy. Specjaliści dostarczają solidne i trwałe produkty z zakresu perukarstwa. Takie salony to miejsca, w których do każdego Klienta i jego potrzeb podchodzi się w pełni indywidualnie i kompleksowo.