Każdy chciałby cieszyć się czystym i świeżym powietrzem w domu, pracy i wszystkich budynkach, w jakich się znajdujemy. Ułatwia to inwestycja w rekuperator, który nie tylko dostarcza świetnej jakości powietrze, lecz też zatrzymuje ciepło ze zużytego powietrza, które jest wywiewane. Warto wiedzieć wszystko na temat rekuperatorów oraz czym kierować się przy ich kupnie.

Co powinniśmy wiedzieć o rekuperatorach?

Rekuperator to urządzenie elektryczne, które zapewnią wymianę powietrza w budynku poprzez wywiewanie powietrza zużytego, a także nawiewane powietrza nowego, świeżego i przefiltrowanego. Ważną cechą, jaką posiadają rekuperatory Vents, jest odzysk ciepła z powietrza zużytego i przekazywanie do go powietrza nawiewanego. Dzięki temu zredukowana jest ucieczka ciepła z budynku. Rekuperator to podstawowe wyposażenie każdej instalacji nawiewno-wywiewnej.

Najważniejszym elementem rekuperatora jest wymiennik ciepła. Od jego skutecznego działania zależy praca całego systemu rekuperacji. Duże znaczenie ma jego rodzaj, kształt, materiał oraz sposób i dokładność wykonania. Wymiana ciepła jest tym większa, im bardziej pozwala na to materiał oraz kształt wymiennika ciepła. 

Czym się kierować przy wyborze rekuperatorów?

Zależność między powierzchnią domu a rodzajem rekuperatora ma duże znaczenie dla wydajności pracy wybranego sprzętu. Przy wyborze takiego produktu, powinniśmy mieć przede wszystkim na uwadze wskaźnik wymiany powietrza, który jest różny w zależności od typu urządzenia oraz powierzchni, na jakiej ma działać. Im wyższa wydajność urządzenia, tym bardziej obniżają się koszty eksploatacyjne na przykład poziom zużycia energii.

Oczywiście, jeśli wydajność rekuperatora jest wysoka, będzie on bardzo trwały. Miejsca takie jak hurtownia wentylacyjna we Wrocławiu, posiada wiele rodzajów rekuperatorów i z pewnością znajdą się tam specjaliści, którzy chętnie doradzą nam przy wyborze takiego sprzętu. Za każdym razem warto korzystać z porady specjalisty. Oczywiście jest to logiczne, jeśli nie mamy rozeznania, aczkolwiek jeśli je mamy, i tak warto skonsultować swój wybór.