Nie wiesz, jak powinno wyglądać zdrowe odżywianie? Masz problem z nadwagą lub niedowagą, a wydaje Ci się, że jesz wystarczająco dużo? Często pojawia się u Ciebie brak energii i uczucie senności mimo tego, że przespałaś zalecane osiem godzin na dobę? Przyczyną takich zaburzeń może być nieprawidłowe odżywianie się każdego dnia. Przekonaj się razem z nami, o czym należy pamiętać, by organizm pracował prawidłowo, a w ciągu dnia miał bardzo dużo energii do pracy.

Spożywaj posiłki co dwie – trzy godziny

Śniadanie powinno odbyć się przynajmniej dwie godziny po przebudzeniu. To oznacza, że osoby budzące się o ósmej powinny zjeść pierwszy posiłek do godziny dziesiątej. Kolejny posiłek powinien odbyć się między dwunastą, a trzynastą. Ważna jest przerwa między kolejnymi posiłkami, która powinna wynosić około 2-3 godzin. Dzięki temu organizm zdąży wykorzystać nakłady energii pochodzące z poprzedniego posiłku, ale nie wyczerpie ich do cna. Ostatni posiłek powinien odbyć się przynajmniej dwie godziny przed snem. Jednak to nie oznacza, że każdy powinien przestać jeść po osiemnastej – takie stwierdzenie często można spotkać w poradnikach. Ważny jest fakt, by dwie godziny przed położeniem się do łóżka nie spożywać posiłków. Liczy się więc godzina, w której kładziesz się do łóżka.

Staraj się jeść posiłki o regularnych porach każdego dnia

Kolejna zasadą jest jedzenie posiłków o regularnych porach. Czemu jest to tak ważne? Organizm człowieka potrzebuje energii, by mieć siłę do wykonywania obowiązków, a także przeprowadzenia wszystkich procesów. Jeśli więc nie będziesz spożywać posiłków o tych samych porach każdego dnia, to niestety, ale organizm zacznie gromadzić tkankę tłuszczową zabezpieczając się w ten sposób przed utratą źródła energii. To prowadzi do rozwoju nadwagi i otyłości.

Nawadniaj organizm

Bardzo ważne jest regularne nawadnianie organizmu. Jest to potrzebne do zachowania równowagi wodno-elektrolitowej w organizmie. To ma wpływ na pracę wszystkich układów – również hormonalnych. Najlepiej sięgać po wodę mineralną, ponieważ jest ona najzdrowsza i pozbawiona chemicznych dodatków i słodzików.

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i wygląd sylwetki koniecznie zdecyduj się na zmianę stylu życia i żywienia. Zastosuj się do wyżej wymienionych zasad zdrowego odżywiania i przekonaj się, jak te zmiany wpłyną na Twoje zdrowie, samopoczucie i wygląd.