Wyciągi spalin stanowią obowiązkowe wyposażenie zakładów przemysłowych, w których przeprowadzane jest m.in. spawanie, szlifowanie i obróbka skrawaniem. Służą do wciągania szkodliwych oparów, spalin, pyłów i cząstek stałych powstających podczas różnego rodzaju obróbki. Głównym celem ich stosowania jest zapewnienie komfortu i bezpieczeństwa pracownikom. W jaki wyciąg spalin najlepiej zainwestować i jakie ma zalety?

Czym są odpylacze przemysłowe?

Wyciągi spalin to urządzenia niezbędne w większości fabryk, warsztatów i zakładów należących do przemysłu lekkiego i ciężkiego. Służą do oczyszczania powietrza z pyłów i dymów powstających podczas procesów produkcyjnych. Mogą być to m.in. zanieczyszczenia powstające podczas spawania, obróbki skrawaniem i szlifowania. Wyróżnia się odpylacze miejscowe oraz jednostki centralne służące do oczyszczania powietrza z zanieczyszczeń na terenie całego zakładu.

Czym charakteryzują się wyciągi spalin?

Wyciągi spalin działają na zasadzie pulsującego przepływu powietrza. Urządzenia te są wyposażone w aluminiowe wentylatory gwarantujące silny przepływ powietrza, niskie zużycie energii i cichą pracę. Jedną z ciekawszych propozycji na rynku jest przenośny wyciąg spalin marki Welldone, który można zakupić np. w firmie Maszyny Polskie z Torunia. Dystrybutor Welldone oferuje m.in. wysokiej klasy modele WYJ-1.5Z i WYJ-3Z. Urządzenia te charakteryzują się kompaktowymi rozmiarami i są wyposażone w wygodną do opróżniania szufladę na kurz, wentylator, a także wydajny wkład filtrujący z węgla aktywnego.

Dlaczego warto zakupić przenośny wyciąg spalin?

Największą zaletą przenośnych wyciągów spalin jest możliwość usuwania zanieczyszczeń w miejscu ich powstawania. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się szkodliwych substancji na terenie całego zakładu. Dzięki temu zapewniają one bezpieczeństwo pracownikom, a także zmniejszają ekspozycję maszyn na działanie pyłów i szkodliwych substancji, które mogą wnikać w ich konstrukcję, powodując awarie. Oferowane przez producenta Welldone urządzenia wyposażone są w wygodne w użytkowaniu, wygodne ramie ssące o długości 3 metrów pozwalające na pracę pod dowolnym kątem. Dzięki jego elastyczności nie zaburza przestrzeni roboczej, dlatego może być stosowane do cięcia laserem i obróbki elementów o małych rozmiarach.