Kiecka i krynolina”, nowa powieść autorki „Gruzowiska” Aleksandry Katarzyny Maludy  ukaże się 20 marca nakładem Wydawnictwa Szara Godzina. To dowcipna i przewrotna, a także z nutą nostalgii i odrobiną refleksji opowieść o zaskakującej zamianie miejsc.

Zośce zawalił się świat. Jej ukochany Konstanty, wbrew małżeńskiej przysiędze, uległ urokom korporacyjnej koleżanki o figurze Afrodyty. Świat zawalił się również Zofii, której mąż Kazimierz oddał serce francuskiej guwernantce. Siedzą teraz obie przed tym samym lustrem, ronią łzy i między jednym chlipnięciem a drugim skarżą się na wiarołomców, nie bacząc, że dzieli je… 150 lat.

Sprawy się komplikują, gdy nieznana siła – czy to koniaczek, czy czarna dziura – przenosi Zośkę z nowoczesnego apartamentowca w Warszawie do dworku w Luto­mierzycach, w czasy powstania styczniowego. Zofia zaś odbywa podróż do 2019 roku i zamiana zdobnej krynoliny na skąpą kieckę okazuje się dla niej najmniejszym problemem… Co z tego wyniknie? Czy łaskawy los pozwoli Zośce i Zofii powrócić na ich miejsca w czasie i przestrzeni, nie powodując genealogicznych komplikacji?

Aleksandra Katarzyna Maludy jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego

Pisze takie książki, jakie sama chciałaby przeczytać, sięgając do swojej pasji historycznej. Z tego powodu „Kiecka i krynolina” urzeka nie tylko dowcipnymi dialogami i zwrotami akcji, ale również przedstawieniem realiów życia w szlacheckim dworku w drugiej połowie XIX w.

Aleksandra Katarzyna Maludy i Wydawnictwo Szara Godzina zapraszają do czytania. „Kiecka i krynolina” będzie dostępne w księgarniach stacjonarnych i internetowych od 20 marca.