Wynalezienie pianki poliuretanowej w 1937 roku przyczyniło się do znaczącego rozwoju przemysłu. Pianka na przestrzeni lat była stale udoskonalana, dzięki czemu w dzisiejszych czasach jest ona niemalże idealnym materiałem wykorzystywanym w wielu branżach. Wartym uwagi produktem jest pianka poliuretanowa wtórnie spieniana typu R. Dowiedz się o niej więcej.

Czym jest pianka poliuretanowa wtórnie spieniana typu R?

Pianka PUR to jeden z lepszych obecnie dostępnych na rynku materiałów izolacyjnych i uszczelniających. W zależności od rodzaju pianki jej właściwości i możliwości wykorzystania mogą się nieco różnić. W przypadku pianki wtórnie spienianej typu R wykorzystuje się materiały pochodzące z recyklingu, które są całkowicie przyjazne dla środowiska.

Pianka wtórnie spieniona podczas procesu produkcji poprzez eliminację z niej metali ciężkich jest dostosowana do pracy w różnych warunkach. Wyróżnia się ona wysoką wytrzymałością na skrajne temperatury i chemikalia.

Tego typu pianka jest całkowicie bezpyłowa, a jej strukturę cechuje przepuszczalność powietrza. Produkty są dostępne w wielu różnych wersjach, które różnią się od siebie gęstością, twardością czy wytrzymałością na rozciąganie.

Zastosowanie pianki PUR powtórnie spienianej typu R

Producent pianki poliuretanowej JAG działa w swojej branży już od 1983 roku. W jego ofercie znajdziesz szeroki asortyment wysokiej jakości pianek PUR, w tym elastyczną piankę poliuretanową wtórnie spienianą dostępną w typach od R-40 do R-260.

Różne warianty produktu pozwalają na wykorzystanie go w praktycznie każdym miejscu. Pianka typu R znajdzie zastosowanie w branży:

  • meblowej,
  • budowlanej,
  • sportowej,
  • samochodowej,
  • logistycznej.

Pianka poliuretanowa (typ R) to przede wszystkim świetny materiał izolacyjny używany do ocieplania domów, różnego rodzaju instalacji czy rurociągów. Oprócz izolacji termicznej zapewnia również dobrą izolację akustyczną.

Materiał ten popularny jest również wśród producentów mebli tapicerowanych, materacy, poduszek, mat i tym podobnych produktów. Pianka poliuretanowa powtórnie spieniana nada się także jako podkład pod wykładziny dywanowe.

Elastyczna pianka poliuretanowa jest chętnie wykorzystywana do zabezpieczania towaru podczas transportu, produkcji opon samochodowych i budowy placów zabaw.