Po raz pierwszy w historii prace najbardziej tajemniczego artysty street artu zostaną zaprezentowane w Polsce. Międzynarodowa wystawa „The Art of Banksy. Without Limits” otwiera się w warszawskim Centrum Praskim Koneser już w najbliższy piątek 12 lutego!

Banksy – artysta uliczny, antysystemowy, zaangażowany politycznie, w swojej twórczości odnosi się do najbardziej palących problemów naszego świata. Z powodzeniem utrzymuje swoją tożsamość w tajemnicy, docierając jednocześnie ze swoją sztuka do odbiorców na całym świecie.

Uważany za jednego z najcenniejszych współczesnych artystów, który zrewolucjonizował sztukę, jednocześnie brutalnie obnażając paradoksy jej rynku. Jego prace sprzedają się za miliony, choć większa część z nich nigdy nie będzie do nikogo należała.

Teraz, po raz pierwszy w historii, jego prace będzie można zobaczyć w Warszawie

Już w najbliższy piątek 12 lutego otwiera się nieautoryzowana międzynarodowa wystawa „The Art of Banksy. Without Limits”.

Ekspozycja po raz pierwszy została zaprezentowana w 2016 roku w Istambule, a następnie gościła w Amsterdamie, Paryżu, Berlinie, Rijadzie, Melbourne, Antwerpii, Bukareszcie, Cluj, Budapeszcie i Wiedniu. Od najbliższego piątku ponad 100 eksponatów, w tym oryginalnych prac Banksy’ego, instalacji, rzeźb, fotografii, a także specjalnie na tę okazję tworzonych szablonów i replik będzie można zobaczyć w warszawskim Centrum Praskim Koneser.

Wyjątkowo polska edycja wystawy została także uzupełniona o prace związane z projektem „Dismaland”, który, jak opisywał sam artysta, jest „rodzinnym parkiem rozrywki nieodpowiednim dla dzieci”. Ponury kuzyn Disneylandu stworzony przez Banksy’ego przy współpracy blisko 60 artystów z 17 krajów świata funkcjonował przez 5 tygodni w brytyjskim miasteczku Weston-super-Mare przyciągając tłumy. Od piątku wybrane pracę z tego makabrycznego miasteczka rozywki będzie można zobaczyć w stolicy.

Na warszawskiej wystawie nie zabraknie też najpopularniejszych graffiti artysty, takich jak: Girl with BalloonBomb HuggerPolice KidsPulp Fictionczy Flower Thrower.