Przydomowe oczyszczalnie ścieków to jedna z popularniejszych alternatyw dla klasycznych szamb. Zbudowane są one z wielu elementów, tworzących instalacje uzdatniającą ścieki, a jednym z nich jest między innymi zbiornik szczelny. Czym on wobec tego jest, jakie pełni funkcje w przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków oraz na co szczególnie zwrócić uwagę przy jego zakupie?
Czym jest zbiornik szczelny?
Zbiornik szczelny to jeden z podstawowych elementów przydomowej oczyszczalni ścieków. Jego konstrukcja sprawia jednak, że oprócz tego może być także wykorzystywany na przykład do gromadzenia wody deszczowej. Wykonywany jest on z tworzywa sztucznego, będącego lekkim, a zarazem odpornym na uszkodzenia polietylenem. Zbiorniki szczelne wyposażone są we włazy rewizyjne oraz miejsce na montaż rury dopływowej, a także odpływowej. Jeśli chodzi natomiast o ich pojemność, dostępne są na rynku w wielu wariantach do wyboru.
Jakie funkcje pełni zbiornik szczelny w oczyszczalni ścieków?
Zbiornik szczelny jest podstawowym elementem każdej przydomowej oczyszczalni ścieków. To właśnie do niego odprowadzane są bowiem ścieki socjalno-bytowe. W jego wnętrzu odbywają się także wszelkie procesy związane z ich uzdatnianiem, uzależnione od rodzaju zastosowanej oczyszczalni ścieków, w efekcie których powstaje woda, która może być ponownie wykorzystana na przykład do podlewania ogrodu. Największą zaletą zastosowanie zbiorników szczelnych wykonanych z tworzyw sztucznych w przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków jest natomiast ich lekka konstrukcja. Dzięki temu transport oraz montaż tego elementu nie sprawia najmniejszego problemu.
Na co zwrócić uwagę wybierając zbiornik szczelny do przydomowej oczyszczalni ścieków?
Przy wyborze zbiornika szczelnego, który ma być elementem przydomowej oczyszczalni ścieków najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów takich jak firma oferująca w Wejherowie i okolicach biologiczno-chemiczne oczyszczalnie ścieków EKO-BIO. Powinien on być bowiem odpowiednio dobrany pod względem swojej pojemności do ilości ścieków, które mają być do niego odprowadzane, a także dostępnej przestrzeni na działce. Dodatkowo przy zakupie tego typu zbiornika należy również zwrócić uwagę na jakość wykonania. Powinien on być odporny na uszkodzenia i czynniki atmosferyczne.
Be the first to write a comment.