Pilniki służące do prac rzemieślniczych to grupa, która cieszy się zawsze ogromną popularnością. Głównie wynika to z faktu, że używane są każdego dnia nawet w przydomowym warsztacie lub nawet garażu. Jakie z nich będą sprawdzały się najlepiej?

Pilniki – tarcze do cięcia

Pilniki, które z pewnością wykorzystuje się do prac rzemieślniczych, to między innymi tarcze do cięcia. Są one skonstruowane tak, aby ich ostrza cięły nie tylko liczne tworzywa sztuczne, drewna, ale również twarde metale, które trudno jest przeciąć w tradycyjny sposób.

Tarcze do cięcia metalu z pewnością przydadzą się każdemu, kto posiada swój własny garaż i zajmuje się pracami na swojej posesji. Za pomocą tarczy można wykonać cięcie na przykład metalowych słupków, ale również siatki tak, aby skonstruować ogrodzenie.

Tarcze dokładnie przycinają, ale również szlifują krawędzie danej blachy. To ważne, między innymi podczas konstruowania dachu. Mając to na uwadze, można oszczędzić sobie wiele problemów i wydanych pieniędzy na fachowców.

Pilniki – frezy

Pilniki to również bardzo popularne frezy do metalu, ale również drewna. Są one niewielkie, ale mogą zupełnie zmienić strukturę konkretnej konstrukcji. Umożliwiają tłuczenie otworów, przez które następnie będzie przeprowadzona rura lub śruba.

Niektóre prace, takie jak wykonanie nacięć pod pręty, najlepiej zostaną przeprowadzone przez wspomniane frezy. Są one bardzo ostre i wykonane nie tylko z metalu, ale również cząsteczek diamentu oraz tytanu. Przez to nie ścierają się tak szybko i służą przez wiele lat.

Frezy montuje się na tak zwanej frezarce i można dowolnie wybrać ich wielkość. Niektóre urządzenia mogą pracować na bazie frezów zupełnie automatycznie. Współcześnie frezy często kojarzone są z obróbką płytki paznokcia, jednak te do metalu są o wiele mocniejsze i szybsze.

Pilniki do prac rzemieślniczych to na przykład frezy oraz tarcze do cięcia. Dzięki nim można przeprowadzić wiele ciekawych prac.